Hrvati so bili premočni

Bronxi so odigrali zadnjo pripravljalno tekmo pred petkovim pričetkom prvenstva. V dvorani na Škofijah je gostovala ekipa Podpičana iz hrvaške Istre.

Hrvaška ekipa se je znova zbrala po nekajletnem tekmovalnem premoru in se namerava ekspresno vrniti v prvo ligo. Temu primerno so sestavili tudi ekipo, saj v njej kar mrgoli kakovostnih igralcev. Številnim hrvaškim nekdanjim in sedanjim državnim reprezentantom sta se pridružila še nekdanja Bronxa Marko Hrvatin in Tine Kapun.

Na drugi strani igrišča je stala mlada domača zasedba. Le ta se je nasprotniku v tekmi, ki je trajala 3 x 20 minut dobro upirala dve tretjini srečanja. V zadnjem delu tekme pa je gostujoča ekipa stopila na plin in zmagala z dokaj visoko razliko. Rezulta na semaforju je na koncu kazal štiri za domače in osem za goste.