Končnica odpihnila sanje o svetovnem prvenstvu

Čeprav se je vedelo, da senzacionalna zmaga Slovenije nad Španijo v Mariboru ne pomeni, da so se vloge favoritov kakorkoli spremenile smo še vedno upali, da se lahko zgodi čudež in uvrstitev Slovenije na svetovno prvenstvo.

Do čudeža sicer ni prišlo so pa morali evropski prvaki tudi na povratni tekmi do samega konca trepetati pred izpadom. Še pet minut pred koncem je namreč Slovenija imela aktiven rezultat 2-1.

Kljub izostanku treh zelo pomembnih, če ne celo najpomembnejših členov naše reprezentance; Fetič kaznovan, Osredkar in Vrhovec poškodovana je naša reprezentanca pokazala, da je blizu svetovnim velesilam. Polčas je bil še izenačen. V nadaljevanju so španci povedli kar pa je bilo še vedno premalo za napredovanje in šele v zadnjih petih minutah so uspeli streti odpor naših fantov.

Zgodilo se je torej pričakovano. Slovenski futsal pa je še enkrat več dokazal, da ima potencial in, da iz leta v leto napreduje.