Bronxom primat med ekipami, ki so letos gostovale pri Dobovcu

Tudi poraz je lahko svoje vrste uspeh. Čeprav so Bronxi v Rogaški Slatini tekmo izgubili, se od prvega dela prvenstva poslavljajo kot klub, ki je v dvoboju z Dobovcem na njihovem igrišču iztržil najboljši rezultat. Dobovec je namreč doma odigral 5 tekem in dosegel naslednje izzide, kateri nedvomno kažejo za kako močno ekipo gre :

Dobovec – Litija  6:1

Dobovec – Dobrepolje  12:2

Dobovec – Tomaž  10:0

Dobovec – Sevnica 11:0

Če vemo kako oslabljeni (brez kar 4 pomembnih igralcev) so se Bronxi zoperstavili državnim prvakom je poraz 6:2 več kot uspeh. Res, da je Dobovec narekoval tempo igre, res, da je imel več priložnosti (med drugim 3 ali 4 vratnice) toda tudi Bronxi niso prišli na tekmo kot opazovalci. Tudi sami so si pripravili še nekaj priložnosti za gol, oba naša vratarja sta branila zelo dobro tako, da je končni rezultat kar realna slika dogajanja na igrišču. Goli so bili razporejeni enakomerno med oba polčasa (3:1, 3:1). Tako v prvem kot v drugem so najprej zadevali domačini nato pa so se Bronxi zbrali in v vsakem polčasu dosegli po zadetek. Obakrat je bil uspešen Uroš Đurič. Najbolj pomembno je, da je tekma minila brez novih poškodb tako, da se lahko rumeno modri v miru pripravljajo na naslednje zahtevne dvoboje.